O autorze
Jacek Rostowski. Od listopada 2007 do 2013 roku minister finansów w rządzie Donalda Tuska, poseł na Sejm VII kadencji, wcześniej wieloletni wykładowca akademicki na University of London. W 1995 r. mianowany profesorem ekonomii przez uczelnię Central European University w Budapeszcie. Tam też pełnił dwukrotnie funkcję dziekana Wydziału Ekonomii (1995-2000 i 2005-2006), współzałożyciel Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. Syn Romana Rostowskiego – osobistego tłumacza Tomasza Arciszewskiego, premiera RP na uchodźstwie. Autor licznych publikacji poświęconych problematyce integracji Unii Europejskiej, polityki monetarnej, polityki kursowej i transformacji gospodarek postkomunistycznych. Prywatnie wielbiciel Queen, Cream i Jacques’a Brel’a oraz Szekspira i Sławomira Mrożka.

Facebook
Twitter

Dane GUS nie przeszkodziły dalszej obniżce rentowności

Chociaż wzrost PKB w III kw. nieco rozczarowuje to najważniejsze informacja z dzisiejszych danych GUS-u to ta, że PKB wzrosło 0,4% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Jest to więcej niż kwartał wcześniej (wtedy tylko 0,2%). Natomiast PKB wyrównany sezonowo był o 1,9% wyższy niż przed rokiem.

Nawet dane o zwalniającej gospodarce nie przeszkodziły dalszej obniżce rentowności naszych obligacji. Co więcej rentowności obligacji 10-letnich spadły dziś – pierwszy raz w historii – poniżej 4%, a obligacji 2-letnich poniżej 3,5%. Taka reakcja rentowności na spowolnienie wzrostu świadczy o wysokiej wiarygodności Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...