O autorze
Jacek Rostowski. Od listopada 2007 do 2013 roku minister finansów w rządzie Donalda Tuska, poseł na Sejm VII kadencji, wcześniej wieloletni wykładowca akademicki na University of London. W 1995 r. mianowany profesorem ekonomii przez uczelnię Central European University w Budapeszcie. Tam też pełnił dwukrotnie funkcję dziekana Wydziału Ekonomii (1995-2000 i 2005-2006), współzałożyciel Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. Syn Romana Rostowskiego – osobistego tłumacza Tomasza Arciszewskiego, premiera RP na uchodźstwie. Autor licznych publikacji poświęconych problematyce integracji Unii Europejskiej, polityki monetarnej, polityki kursowej i transformacji gospodarek postkomunistycznych. Prywatnie wielbiciel Queen, Cream i Jacques’a Brel’a oraz Szekspira i Sławomira Mrożka.

Facebook
Twitter

Rentowność polskich obligacji na nowych historycznie niskich poziomach

Dzisiaj rentowność 5-letnich obligacji spadła pierwszy raz w historii poniżej 3%. Rok temu były one powyżej 5%, czyli spadły w tym czasie o ponad 40%.

Już w zeszłym tygodniu rentowność obligacji 2-letnich spadła pierwszy raz w historii poniżej 3%, a dzisiaj pobiły one kolejny rekord i są poniżej 2,9%. Co więcej obligacje 10 –letnie pierwszy raz w historii poniżej 3,5%.

Jest to docenienie wysiłków konsolidacyjnych rządu. Od 3 lat obniżamy deficyt finansów publicznych w tempie, które Międzynarodowy Fundusz Walutowy nazwał „imponujące”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...